Linkki Domi-Potti 1/4 (4.3.2023) tuloksiin.
Linkki Domi-Potti 2/4 (6.5.2023) tuloksiin.
Linkki Domi-Potti 1/4 (4.3.2023) tuloksiin.
Linkki Domi-Potti 2/4 (6.5.2023) tuloksiin.
Mini- ja Maximestaruuksien tulokset 9.9.2023
C-MERKIN KOULUOHJELMA
1. Sara Koivusalo – Tuzes 72,778 %
2. Lilli Kovanen – Artsi 68,611 %
3. Marja Kurikka – Manu 68,056 %
4. Maike Kamminga – Armi 67,500 %
5. Marjo Thomas – Pulla 66,667 %
6. Milla Hakala – Peppi 65,833 %
7. Ida Savijoki – Tilly Pätevä 62,778 %
8. Nelly Hartikainen – Hayat 61,944 %
9. Sanni Turpeinen – Manu 61,667 %
10. Saara Hietala – Pino 60,000 %
11. Julia Huovila – Kleopatra 58,333 %
12. Kielo Laaksonen – Pulla 57,500 %
13. Rauha Kekki – Pino 56,667 %
13. Taika Rantala – Charon Star 56,667%
13. Henriikka Tikka – Peppi 56,667 %
16. Emilia Pyhäjärvi – Logatrim 56,389 %
17. Jaana Mäkinen – Hupu 56,111 %
18. Arja-Liisa Vättö – Artsi 53,611 %
19. Milja Mannonen – Amica 52,778 %
19. Fanny Rantanen – Sakke 52,778 %
21. Tinka Peräsalo – Rolex 52,500 %
22. Ira Siren – Kacer 51,944 %
23. Aino Bain – Liang 51,389 %
24. Pihla Purra – Vallu 50,833 %
25. Emma Lammi – Flying Canuche 50,278 %
26. Jaana Kuikka – Corea 49,444 %
Lumi Ekroth – Ryan –
MINIMESTARUUS 2023
1. Lilli Kovanen – Artsi 68,611 %
2. Milla Hakala – Peppi 65,833 %
3. Sanni Turpeinen – Manu 61,667 %
__________________________
4. Saara Hietala – Pino 60,000 %
5. Julia Huovila – Kleopatra 58,333 %
6. Kielo Laaksonen – Pulla 57,500 %
7. Rauha Kekki – Pino 56,667 %
8. Milja Mannonen – Amica 52,778 %
Tinka Peräsalo – Rolex 52,500 % (hyl esteillä)
Lumi Ekroth – Ryan –
MAXIMESTARUUS 2023
1. Marja Kurikka – Manu 68,056 %
2. Marjo Thomas – Pulla 66,667 %
3. Jaana Mäkinen – Hupu 56,111 %
___________________________
4. Arja-Liisa Vättö – Artsi 53,611 %
5. Ira Siren – Kacer 51,944 %
Aino Bain – Liang 51,389 % (hyl esteillä)
Jaana Kuikka – Corea 49,444 % (hyl esteillä)
HYVÄKSYTYT C-MERKKISUORITUKSET:
Maike Kamminga – Armi
Henriikka Tikka – Peppi
Rauha Kekki – Pino
1 Siiri Toivola – Pulla 65,556 %
1 Kaisa Kaseva – Grafitas 65,556 %
3 Kati Lumila – Dana 65,278 %
3 Mirja Leskinen – Tyyne 65,278 %
5 Milla Hakala – Peppi 65,000 %
5 Lilli Kovanen – Sakke 65,000 %
5 Katja Salonen – Veeti 65,000 %
8 Katja Sonck – Manta 64,167 %
9 Päivi Lehtimäki-Lahtinen – Peppi 63,889 %
10 Alina Linden – Bonus 63,389 %
11 Saga Käsnänen – Tyyne 63,056 %
11 Ida Virkki – Taavi 63,056 %
11 Lili Silvonen – Amika 63,056 %
14 Keijo Koski – Cho Oyu 62,222 %
14 Ronja Yli-Juuti – Sakke 62,222 %
16 Ida Savijoki – Tilly 61,944 %
16 Maike Kamminga – Susu 61,944 %
16 Tinka Peräsalo – Halny 61,944 %
16 Milja Mannonen – Artti 61,944 %
20 Kielo Laaksonen – Artsi 61,667 %
21 Milla Vesa – Manu 60,556 %
22 Milla Laitinen – Rolex 60,278 %
23 Fanny Rantanen – Bonus 60,000 %
24 Nuppu Kantola – Ka’cer 59,444 %
25 Nelly Hartikainen – Rulle 58,889 %
25 Kiira Kyyrönen – Lordi 58,889 %
27 Jonna Hippi – Artsi 58,611 %
28 Saara Hietala – Pino 58,389 %
29 Pihla Purra – Kleopatra 53,056 %
30 Sanni Turpeinen – Manu 51,667 %
MAXIMESTARUUS
1 Mirja Leskinen – Tyyne 65,278 % Hyväksytty
2 Katja Salonen – Veeti 65,000 % Hyväksytty
3 Päivi Lehtimäki-Lahtinen – Peppi 63,889 % Hyväksytty
=======================================
4 Keijo Koski – Cho Oyu 62,222 % Hyväksytty
– Ida Virkki – Taavi 63,056 %
– Jonna Hippi – Artsi 58,611 %
MINIMESTARUUS
1 Siiri Toivola – Pulla 65,556 % Hyväksytty
2 Milla Hakala – Peppi 65,000 % Hyväksytty
2 Lilli Kovanen – Sakke 65,000 % Hyväksytty
=======================================
4 Saga Käsnänen – Tyyne 63,056 % Hyväksytty
4 Lili Silvonen- Amika 63,056 % Hyväksytty
6 Ronja Yli-Juuti – Sakke 62,222 % Hyväksytty
7 Milja Mannonen – Artti 61,944 % Hyväksytty
8 Kielo Laaksonen – Artsi 61,667 % Hyväksytty
9 Milla Laitinen – Rolex 60,278 % Hyväksytty
10 Fanny Rantanen – Bonus 60,000 % Hyväksytty
11 Saara Hietala – Pino 58,389 % Hyväksytty
12 Pihla Purra – Kleopatra 53,056 % Hyväksytty
— Alina Linden – Bonus 63,389 %
— Ida Savijoki – Tilly 61,944 %
— Tinka Peräsalo – Halny 61,944 %
— Nelly Hartikainen – Rulle 58,889 %
— Sanni Turpeinen – Manu 51,667 %
C-MERKIN HYVÄKSYTTY SUORITUS
Milla Vesa – Manu
Keijo Koski – Cho Oyu
Kati Lumila – Dana
Lili Silvonen – Amika
Kilpailuiden tuloslistat löytyvät kokonaisuudessaan Equipe-onlinesta
Kolmas tai oikeammin mones kerta toden sanoo. Keväällä 2020 jouduimme perumaan ja siirtämään kilpailut keväälle 2021. Sitten vielä siirtämään ne syksyyn 2021 ja juuri kun kilpailujen piti alkaa aukesi vesihanat taivaassa. Ensimmäiset lähtijät pääsivät aamu-uinnille hevostensa selässä ja kilpailut jouduttiin lopettamaan ennen kuin ne oikeasti edes alkoivat. Nyt lopulta 11.9.2021 saatiin kisat vietyä läpi Tuomarinkylän maneeseissa. Kiitos kaikille osallistujille kärsivällisyydestä ja onnittelut mitalisteille ja sijoittuneille. Kiitos kaikille vapaaehtoisille, jotta kilpailut saatiin järjestettyä.
Kiitos kilpailujen tukemisesta Hööks Vantaa.
Tulokset Equipe online
Kuvia palkintojen jaosta:
Pirkko Niinikoski | Baltimore T | TKR | 59,545 % | HeB:3 2019 | |
Hannaleena Kuukari | Constance N | HEWI | 63,136 % | HeB:3 2019 | |
Verna Järveläinen | Emperon | TKR | 64,091 % | HeB:3 2019 | |
Nuppu Vuohtoniemi | Elshofs Gonda | TKR | 65,227 % | HeB:3 2019 | |
Anna-Sofia Pantsari | Valse de la Violette | TKR | 56,818 % | HeB:3 2009 | |
Lumi Ahtiainen | Cunami Vilnis | HeWi | 60,909 % | HeB:3 2019 | |
Emilia Tonteri | Favoriet M | TKR | 65,909 % | HeB:3 2019 | |
Mari Iivarinen | Ce Roberto | TKR | 62,500 % | HeB:3 2019 | |
Elsa Vartia | Emperon | Aurum Riders | 66,363 % | Helppo B:4 2020 | |
TAUKO | |||||
Netta Kalsta | Adidaz | TKR | ei lähtöä | Kenttäkilpailuohjelma no 6 | |
Ada Pajari | Lemings II | TKR | 62,761 % | FEI CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma (2009). | |
Laura Haasala | Davido | Airport Riders | 64,935 % | FEI CCI/CIC* A- kenttäkilpailuohjelma (2009). | |
Christabel Alexander | Kryós Themèlio | TKR | 62,609 % | FEI CCI/CIC* A- kenttäkilpailuohjelma (2009). | |
Kristiina Kalsta | Adidaz | TKR | ei lähtöä | VaB:0 (2009) | |
Annika Korhonen | Guayabo | TKR | 56,500 % | VaB:0 (2009) | |
Maija Porkka | Fräulein Becker | TKR | 64,900 % | Prix St. George | |
Kristiina Rosti | Bahati | Skara | 61,400 % | FEI kenttäkilpailuohjelma poneille, HeB 1993 |
Tässä seuramme vuonna 2020 palkittavat ratsastajat. Perinteisesti palkintojen jako on hoidettu Koko Mäen Pikkujouluissa, mutta tänä vuonna emme juhlia voineet järjestää.
Palkinnot jaetaan lauantaina 19.12.2020 klo 14.15-15.00 välisenä aikana seuran kontin edessä ulkona ilman ilman yleisöä.
Lämpimät onnittelut vielä kaikille!
Mikäli et pääse paikalle noutamaan palkintoasi, niin ota yhteyttä: Arja-Liisa Vättö, 050 5250063, arjaliisa.vatto(at)outlook.com
Kultaa-Nina Strang-Heeffer ja Farmhill Midas Touch
Hopeaa-Mila Kiviranta ja Ypäjä Artsi
Pronssia-Kadri Parta ja Dilberth
Kultaa-Siiri Palonen ja Karlina
Hopeaa-Assi Turpeinen ja Mandatas
Pronssia-Elsa Vartia ja Ypäjä Vertize
Kultaa-Henna Maula ja Casino Girl
Hopeaa-Kirsi Degerth-Moldova’ni ja Hannibal van Paemel DI15
Pronssia-Annevi Monto ja Riverbank Furst Ballerina
Kultaa-Emma Helander ja Tay Gallianus
Hopeaa-Inka Koivusilta ja Copper Cloud
Pronssia-Annina Moldova’ni ja Hannibal van Paemel DI15
Kultaa-Mirja Leskinen ja Mandatas
Hopeaa-Anne Virkkunen ja CE Roberto
Pronssia- Laura Rossi ja Kleopatra
Kultaa-Maike Kamminga ja Farmhill Midas Touch
Hopeaa-Saana Tossava ja Lavento V
Pronssia-Sara Koivusalo ja TK Aarre
Selma Maula
Mikael Forsten
Minimestaruuksien tuloksissa oli valitettavasti sekaannus ja heti kilpailun jälkeen jaetut ruusukkeet menivät väärin. Suuret pahoittelut tästä. Alla oikea tuloslista. Mitalistit saavat palkintonsa ja ruusukkeet TKR:n joulujuhlissa 19.12. (joista vielä kutsu tulossa myöhemmin).
Sijoitus | Nimi | Seura | Hevonen | Kokonais % | Esterata |
1 | Nella Backlund | TKR | Chilli | 67,500 % | hyväksytty |
2 | Jolie Hänninen | TKR | Allun Salama | 66,111 % | hyväksytty |
3 | Elina Virkajärvi | TKR | Rulle | 65,000 % | hyväksytty |
4 | Assi Turpeinen | TKR | Manu | 64,444 % | hyväksytty |
5 | Sofia Holkeri | TKR | Charon Star | 63,889 % | hyväksytty |
6 | Liina Lehtonen | TKR | Artsi | 63,750 % | hyväksytty |
7 | Saana Tossava | TKR | Libanas | 63,611 % | hyväksytty |
7 | Kiira Kyyrönen | TKR | Pino | 61,111 % | hyväksytty |
9 | Ulrika Salminen | TKR | Manu | 59,167 % | hyväksytty |
10 | Aino Karppinen | TKR | Halny | 55,694 % | hyväksytty |
11 | Maike Kamminga | TKR | Prinssi | 52,361 % | hyväksytty |
Pihla Haikonen | TKR | Ville | 68,472 % | hylätty | |
Jenni Vallinkoski | TKR | Wunderbar | 63,889 % | hylätty | |
Polina Gilep | TKR | Tuom.k. Aarre | 59,722 % | hylätty | |
Olivia Brown | TKR | Bonus | 59,306 % | hylätty |
Sijoitus | Nimi | Seura | Hevonen | Kokonais % | Esterata |
1 | Laura Rossi | TKR | Lavento V | 67,500 % | hyväksytty |
2 | Krista Lehtinen | TKR | Mimmi | 63,750 % | hyväksytty |
3 | Satu Suokas | TKR | Lavento | 63,611 % | hyväksytty |
4 | Leena Venho | TKR | Chicago | 63,472 % | hyväksytty |
5 | Mikko Salminen | TKR | Mona | 63,194 % | hyväksytty |
6 | Kirsti Leppämaa | TKR | Mimmi | 62,778 % | hyväksytty |
6 | Nina Kero | TKR | Kleopatra | 62,778 % | hyväksytty |
8 | Kirsi Rasinaho | TKR | Manta | 62,639 % | hyväksytty |
9 | Ida Virkki | TKR | Prinssi | 60,972 % | hyväksytty |
Nenna Liljeroos | TKR | Lokis | 62,500 % | hylätty | |
Päivi Lehtimäki | TKR | Ressu | 55,833 % | hylätty |
C-merkin suoritukseen ilmoittautuneet ja hyväksytyt
Nimi | Seura | Hevonen | Kokonais % | Esterata |
Henriikka Tikka | TKR | Grimaldi | 61,528 % | hyväksytty |
Siiri Ollilainen | TKR | Dexit | 68,056 % | hyväksytty |
Seniorit
Junnut (kuvassa Laura ja Inka)
Mestaruusmitalit jaetaan Koko Mäen Pikkujouluissa