Vuoden 2020 palkitut TKR:n seuramestarit

Tässä seuramme vuonna 2020 palkittavat ratsastajat. Perinteisesti palkintojen jako on hoidettu Koko Mäen Pikkujouluissa, mutta tänä vuonna emme juhlia voineet järjestää.

Palkinnot jaetaan lauantaina 19.12.2020 klo 14.15-15.00 välisenä aikana seuran kontin edessä ulkona ilman ilman yleisöä.

Lämpimät onnittelut vielä kaikille!

Mikäli et pääse paikalle noutamaan palkintoasi, niin ota yhteyttä: Arja-Liisa Vättö, 050 5250063, arjaliisa.vatto(at)outlook.com

Esteratsastus: Seniorit

Kultaa-Nina Strang-Heeffer ja Farmhill Midas Touch
Hopeaa-Mila Kiviranta ja Ypäjä Artsi
Pronssia-Kadri Parta ja Dilberth

Esteratsastus: Juniorit

Kultaa-Siiri Palonen ja Karlina
Hopeaa-Assi Turpeinen ja Mandatas
Pronssia-Elsa Vartia ja Ypäjä Vertize

Kouluratsastus: Seniorit

Kultaa-Henna Maula ja Casino Girl
Hopeaa-Kirsi Degerth-Moldova’ni ja Hannibal van Paemel DI15
Pronssia-Annevi Monto ja Riverbank Furst Ballerina

Kouluratsastus: Juniorit

Kultaa-Emma Helander ja Tay Gallianus
Hopeaa-Inka Koivusilta ja Copper Cloud
Pronssia-Annina Moldova’ni ja Hannibal van Paemel DI15

Maximestaruus

Kultaa-Mirja Leskinen ja Mandatas
Hopeaa-Anne Virkkunen ja CE Roberto
Pronssia- Laura Rossi ja Kleopatra

Minimestaruus

Kultaa-Maike Kamminga ja Farmhill Midas Touch
Hopeaa-Saana Tossava ja Lavento V
Pronssia-Sara Koivusalo ja TK Aarre

Seuramme paras kouluratsastaja 2020

Selma Maula

Seuramme paras esteratsastaja 2020

Mikael Forsten

Mini- ja Maximestaruudet 14.12.2019: Tulokset

 

Minimestaruus

Sijoitus Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
1 Nella Backlund TKR Chilli 67,500 % hyväksytty
2 Jolie Hänninen TKR Allun Salama 66,111 % hyväksytty
3 Elina Virkajärvi TKR Rulle 65,000 % hyväksytty
4 Assi Turpeinen TKR Manu 64,444 % hyväksytty
5 Sofia Holkeri TKR Charon Star 63,889 % hyväksytty
6 Liina Lehtonen TKR Artsi 63,750 % hyväksytty
7 Saana Tossava TKR Libanas 63,611 % hyväksytty
7 Kiira Kyyrönen TKR Pino 61,111 % hyväksytty
9 Ulrika Salminen TKR Manu 59,167 % hyväksytty
10 Aino Karppinen TKR Halny 55,694 % hyväksytty
11 Maike Kamminga TKR Prinssi 52,361 % hyväksytty
  Pihla Haikonen TKR Ville 68,472 % hylätty
  Jenni Vallinkoski TKR Wunderbar 63,889 % hylätty
  Polina Gilep TKR Tuom.k. Aarre 59,722 % hylätty
  Olivia Brown TKR Bonus 59,306 % hylätty

Maximestaruus

Sijoitus Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
1 Laura Rossi TKR Lavento V 67,500 % hyväksytty
2 Krista Lehtinen TKR Mimmi 63,750 % hyväksytty
3 Satu Suokas TKR Lavento 63,611 % hyväksytty
4 Leena Venho TKR Chicago 63,472 % hyväksytty
5 Mikko Salminen TKR Mona 63,194 % hyväksytty
6 Kirsti Leppämaa TKR Mimmi 62,778 % hyväksytty
6 Nina Kero TKR Kleopatra 62,778 % hyväksytty
8 Kirsi Rasinaho TKR Manta 62,639 % hyväksytty
9 Ida Virkki TKR Prinssi 60,972 % hyväksytty
  Nenna Liljeroos TKR Lokis 62,500 % hylätty
  Päivi Lehtimäki TKR Ressu 55,833 % hylätty

 

C-merkin kouluohjelma

Sijoitus Nimi Hevonen Kokonais % Tuomari C Tuomari H
1 Pihla Haikonen Ville 68,472 % 68,611 % 68,333 %
2 Siiri Ollilainen Dexit 68,056 % 67,222 % 68,889 %
3 Laura Rossi Lavento V 67,500 % 66,389 % 68,611 %
3 Nella Backlund Chilli 67,500 % 65,000 % 70,000 %
5 Jolie Hänninen Allun Salama 66,111 % 63,333 % 68,889 %
6 Kerttu Laaksonen Dexit 65,278 % 64,167 % 66,389 %
7 Elina Virkajärvi Rulle 65,000 % 61,944 % 68,056 %
8 Assi Turpeinen Manu 64,444 % 62,500 % 66,389 %
9 Jenni Vallinkoski Wunderbar 63,889 % 62,778 % 65,000 %
9 Sofia Holkeri Charon Star 63,889 % 61,389 % 66,389 %
11 Krista Lehtinen Mimmi 63,750 % 63,889 % 63,611 %
11 Liina Lehtonen Artsi 63,750 % 63,611 % 63,889 %
11 Mira Tenhunen Pilvi 63,750 % 61,667 % 65,833 %
14 Satu Suokas Lavento 63,611 % 62,778 % 64,444 %
14 Saana Tossava Libanas 63,611 % 60,000 % 67,222 %
16 Leena Venho Chicago 63,472 % 61,389 % 65,556 %
17 Mikko Salminen Mona 63,194 % 62,778 % 63,611 %
18 Kirsti Leppämaa Mimmi 62,778 % 61,389 % 64,167 %
18 Nina Kero Kleopatra 62,778 % 61,389 % 64,167 %
20 Kirsi Rasinaho Manta 62,639 % 62,222 % 63,056 %
21 Nenna Liljeroos Lokis 62,500 % 63,056 % 61,944 %
22 Anni Halmari Pilvi 62,083 % 62,222 % 61,944 %
23 Henriikka Tikka Grimaldi 61,528 % 58,056 % 65,000 %
24 Kiira Kyyrönen Pino 61,111 % 59,722 % 62,500 %
25 Ida Virkki Prinssi 60,972 % 59,722 % 62,222 %
26 Polina Gilep Tuom.k. Aarre 59,722 % 58,889 % 60,556 %
27 Mia Lehto Manta 59,306 % 60,833 % 57,778 %
27 Olivia Brown Bonus 59,306 % 59,722 % 58,889 %
29 Ulrika Salminen Manu 59,167 % 60,278 % 58,056 %
30 Päivi Lehtimäki Ressu 55,833 % 57,778 % 53,889 %
31 Aino Karppinen Halny 55,694 % 59,444 % 51,944 %
32 Maike Kamminga Prinssi 52,361 % 54,722 % 50,000 %

 

C-merkin suoritukseen ilmoittautuneet ja hyväksytyt

Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
Henriikka Tikka TKR Grimaldi 61,528 % hyväksytty
Siiri Ollilainen TKR Dexit 68,056 % hyväksytty

 

TKR Estemestaruudet 2019

TKR:n estemestaruudet ratkaistiin 16.11.2019 Dumipotin yhteydessä

Sennut 2019

Seniorit 

  1. Kultaa, Hanna Kolli, Grimaldi M
  2. Hopeaa, Kadri Parta, Lordans
  3. Pronssia, Sonja Alaskewicz, Farmhill Midas Touch

 

Junnut 2019

Junnut (kuvassa Laura ja Inka)

  1. Kultaa, Laura Tolvanen, He’las Estrella
  2. Hopeaa, Inka Koivusilta, Copper Cloud
  3.  Pronssia, Elsa Vartia, Ypäjä Vertize

Mestaruusmitalit jaetaan Koko Mäen Pikkujouluissa

 

Mini- ja Maximestaruuskilpailut 2018 sekä C-merkin kilpailu 17.11.2018 TULOKSET

C-merkin kilpailu

Sijoitus Nimi Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Jenna Ågren Pioneer TKR 248,0 68,889 %
2 Salla Hannunen Lavento TKR 246,0 68,333 %
3 Assi Turpeinen Mandatas TKR 245,0/98,5 68,056 %
4 Veera Koivisto Martina TKR 245,0/97,0 68,056 %
5 Jolie Hänninen Martina TKR 244,5 67,917 %
6 Annina Moldovani Bonus TKR 242,0 67,222 %
7 Sanna Stewen Paron Rupiini TKR 240,5 66,806 %
7 Katja Peräsalo Lavento TKR 240,5 66,806 %
9 Nea Kontinen Chill TKR 239,5 66,528 %
10 Arja-Liisa Vättö Mandatas TKR 236,0 65,556 %
11 Elina Virkajärvi Tuomarinkylän Aarre TKR 233,5 64,861 %
12 Kirsi Rasinaho Villi Verso TKR 233,0 64,722 %
13 Oona Stewen Ypäjän Artsi TKR 232,0 64,444 %
14 Sonja Hartikainen Pin Rocks Fantasy HeWi 231,5 64,306 %
15 Susanna Saarela Halny TKR 228,5 63,472 %
16 Emma Palin Kleopatra TKR 228,0 63,333 %
17 Jaana Kuikka Chill TKR 227,5 63,194 %
18 Nella Backlund Halny TKR 227,0 63,056 %
19 Lasse Mattila Grimaldi TKR 224,5 62,361 %
20 Elviira Raiden Rulle TKR 221,0 61,389 %
21 Päivi Lehtimäki-Lahtinen Sandeg TKR 219,5 60,972 %
21 Kirsi Koivisto Kleopatra TKR 219,5 60,972 %
23 Hertta Nieminen Rulle TKR 216,5 60,139 %
24 Maija Nätti Pioneer TKR 216,0 60,000 %
25 Päivi Tuulaniemi Charon Star TKR 215,5 59,861 %
26 Ronja Mansala Wunderbar TKR 210,0 58,333 %
27 Sofia Holkeri Luis TKR 209,5 58,194 %
28 Satu Viljanen Allun Salama TKR 204,5 56,806 %
29 Iida London Zora TKR 199,5 55,417 %
30 Sade Lehto Charon Star TKR 191,5 53,194 %
31 Jenni Vallinkoski Luis TKR

MAXI-mestaruus

Sijoitus Nimi Hevonen
1 Salla Hannunen Lavento
2 Katja Peräsalo Lavento
3 Arja-Liisa Vättö Mandatas

MINI-mestaruus

Sijoitus Nimi Hevonen
1 Assi Turpeinen Mandatas
2 Veera Koivisto Martina
3 Jolie Hänninen Martina

C-Merkin suoritus

Seuraavat ratsukot suorittivat C-merkin. C-merkin suoritus ilmoitetaan SRL:lle ja se tulee näkyviin seuraavaan jäsenkorttiin. Tarkista vielä alta, että olet listalla.

HUOM: Mikäli ratsastaja haluaa erikseen todistuksen ja C-merkin (pinssi), niin maksa 8 eur seuran tilille (FI74 1412 3000 6014 05) 23.11.2108 mennessä. Maksuun viesti: C-merkki ja ratsastajan nimi.

Nimi Kokonais % Esterata
Jolie Hänninen 67,917 % HYVÄKSYTTY
Nella Backlund 63,056 % HYVÄKSYTTY
Nea Kontinen 66,528 % HYVÄKSYTTY
Sanna Stewen 66,806 % HYVÄKSYTTY
Assi Turpeinen 68,056 % HYVÄKSYTTY
Sofia Holkeri 58,194 % HYVÄKSYTTY
Jenna Ågren 68,889 % HYVÄKSYTTY
Iida London 55,417 % HYVÄKSYTTY
Oona Stewen 64,444 % HYVÄKSYTTY
Emma Palin 63,333 % HYVÄKSYTTY
Veera Koivisto 68,056 % HYVÄKSYTTY
Ronja Mansala 58,333 % HYVÄKSYTTY
Elina Virkajärvi 64,861 % HYVÄKSYTTY
Susanna Saarela 63,472 % HYVÄKSYTTY

Mestaruuksia ratsastettu esteillä 13.10. ja koulussa 27.10.2018

TKR:n este- ja koulumitalistit 2018

Juniorit, esteratsastus

Kultaa: Annina Moldova’ni ja Charad

Hopeaa: Inka Koivusilta ja Copper Cloud

 

Seniorit, esteratsastus

Kultaa: Nina Strang-Heeffer ja Thunder Night

Hopeaa: Annika Korhonen ja Guayabo

Pronssia: Juha Vaarama ja Herceg

 

Juniorit,  kouluratsastus

Kultaa: Ada Pajari ja Lemings II

Hopeaa: Selma Maula ja Angelica

Pronssia: Tiina Salovartio ja Hiiden Julianna

 

Seniorit, kouluratsastus

Kultaa: Suvi Koivusilta ja Lavento V

Hopeaa: Ella Dyrendahl-Nyblin ja Rainbow III

Pronssia: Nita Lahtinen ja Szandek