Mini- ja Maximestaruudet 14.12.2019: Tulokset

 

Minimestaruus

Sijoitus Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
1 Nella Backlund TKR Chilli 67,500 % hyväksytty
2 Jolie Hänninen TKR Allun Salama 66,111 % hyväksytty
3 Elina Virkajärvi TKR Rulle 65,000 % hyväksytty
4 Assi Turpeinen TKR Manu 64,444 % hyväksytty
5 Sofia Holkeri TKR Charon Star 63,889 % hyväksytty
6 Liina Lehtonen TKR Artsi 63,750 % hyväksytty
7 Saana Tossava TKR Libanas 63,611 % hyväksytty
7 Kiira Kyyrönen TKR Pino 61,111 % hyväksytty
9 Ulrika Salminen TKR Manu 59,167 % hyväksytty
10 Aino Karppinen TKR Halny 55,694 % hyväksytty
11 Maike Kamminga TKR Prinssi 52,361 % hyväksytty
  Pihla Haikonen TKR Ville 68,472 % hylätty
  Jenni Vallinkoski TKR Wunderbar 63,889 % hylätty
  Polina Gilep TKR Tuom.k. Aarre 59,722 % hylätty
  Olivia Brown TKR Bonus 59,306 % hylätty

Maximestaruus

Sijoitus Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
1 Laura Rossi TKR Lavento V 67,500 % hyväksytty
2 Krista Lehtinen TKR Mimmi 63,750 % hyväksytty
3 Satu Suokas TKR Lavento 63,611 % hyväksytty
4 Leena Venho TKR Chicago 63,472 % hyväksytty
5 Mikko Salminen TKR Mona 63,194 % hyväksytty
6 Kirsti Leppämaa TKR Mimmi 62,778 % hyväksytty
6 Nina Kero TKR Kleopatra 62,778 % hyväksytty
8 Kirsi Rasinaho TKR Manta 62,639 % hyväksytty
9 Ida Virkki TKR Prinssi 60,972 % hyväksytty
  Nenna Liljeroos TKR Lokis 62,500 % hylätty
  Päivi Lehtimäki TKR Ressu 55,833 % hylätty

 

C-merkin kouluohjelma

Sijoitus Nimi Hevonen Kokonais % Tuomari C Tuomari H
1 Pihla Haikonen Ville 68,472 % 68,611 % 68,333 %
2 Siiri Ollilainen Dexit 68,056 % 67,222 % 68,889 %
3 Laura Rossi Lavento V 67,500 % 66,389 % 68,611 %
3 Nella Backlund Chilli 67,500 % 65,000 % 70,000 %
5 Jolie Hänninen Allun Salama 66,111 % 63,333 % 68,889 %
6 Kerttu Laaksonen Dexit 65,278 % 64,167 % 66,389 %
7 Elina Virkajärvi Rulle 65,000 % 61,944 % 68,056 %
8 Assi Turpeinen Manu 64,444 % 62,500 % 66,389 %
9 Jenni Vallinkoski Wunderbar 63,889 % 62,778 % 65,000 %
9 Sofia Holkeri Charon Star 63,889 % 61,389 % 66,389 %
11 Krista Lehtinen Mimmi 63,750 % 63,889 % 63,611 %
11 Liina Lehtonen Artsi 63,750 % 63,611 % 63,889 %
11 Mira Tenhunen Pilvi 63,750 % 61,667 % 65,833 %
14 Satu Suokas Lavento 63,611 % 62,778 % 64,444 %
14 Saana Tossava Libanas 63,611 % 60,000 % 67,222 %
16 Leena Venho Chicago 63,472 % 61,389 % 65,556 %
17 Mikko Salminen Mona 63,194 % 62,778 % 63,611 %
18 Kirsti Leppämaa Mimmi 62,778 % 61,389 % 64,167 %
18 Nina Kero Kleopatra 62,778 % 61,389 % 64,167 %
20 Kirsi Rasinaho Manta 62,639 % 62,222 % 63,056 %
21 Nenna Liljeroos Lokis 62,500 % 63,056 % 61,944 %
22 Anni Halmari Pilvi 62,083 % 62,222 % 61,944 %
23 Henriikka Tikka Grimaldi 61,528 % 58,056 % 65,000 %
24 Kiira Kyyrönen Pino 61,111 % 59,722 % 62,500 %
25 Ida Virkki Prinssi 60,972 % 59,722 % 62,222 %
26 Polina Gilep Tuom.k. Aarre 59,722 % 58,889 % 60,556 %
27 Mia Lehto Manta 59,306 % 60,833 % 57,778 %
27 Olivia Brown Bonus 59,306 % 59,722 % 58,889 %
29 Ulrika Salminen Manu 59,167 % 60,278 % 58,056 %
30 Päivi Lehtimäki Ressu 55,833 % 57,778 % 53,889 %
31 Aino Karppinen Halny 55,694 % 59,444 % 51,944 %
32 Maike Kamminga Prinssi 52,361 % 54,722 % 50,000 %

 

C-merkin suoritukseen ilmoittautuneet ja hyväksytyt

Nimi Seura Hevonen Kokonais % Esterata
Henriikka Tikka TKR Grimaldi 61,528 % hyväksytty
Siiri Ollilainen TKR Dexit 68,056 % hyväksytty

 

TKR Estemestaruudet 2019

TKR:n estemestaruudet ratkaistiin 16.11.2019 Dumipotin yhteydessä

Sennut 2019

Seniorit 

  1. Kultaa, Hanna Kolli, Grimaldi M
  2. Hopeaa, Kadri Parta, Lordans
  3. Pronssia, Sonja Alaskewicz, Farmhill Midas Touch

 

Junnut 2019

Junnut (kuvassa Laura ja Inka)

  1. Kultaa, Laura Tolvanen, He’las Estrella
  2. Hopeaa, Inka Koivusilta, Copper Cloud
  3.  Pronssia, Elsa Vartia, Ypäjä Vertize

Mestaruusmitalit jaetaan Koko Mäen Pikkujouluissa

 

Mini- ja Maximestaruuskilpailut 2018 sekä C-merkin kilpailu 17.11.2018 TULOKSET

C-merkin kilpailu

Sijoitus Nimi Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Jenna Ågren Pioneer TKR 248,0 68,889 %
2 Salla Hannunen Lavento TKR 246,0 68,333 %
3 Assi Turpeinen Mandatas TKR 245,0/98,5 68,056 %
4 Veera Koivisto Martina TKR 245,0/97,0 68,056 %
5 Jolie Hänninen Martina TKR 244,5 67,917 %
6 Annina Moldovani Bonus TKR 242,0 67,222 %
7 Sanna Stewen Paron Rupiini TKR 240,5 66,806 %
7 Katja Peräsalo Lavento TKR 240,5 66,806 %
9 Nea Kontinen Chill TKR 239,5 66,528 %
10 Arja-Liisa Vättö Mandatas TKR 236,0 65,556 %
11 Elina Virkajärvi Tuomarinkylän Aarre TKR 233,5 64,861 %
12 Kirsi Rasinaho Villi Verso TKR 233,0 64,722 %
13 Oona Stewen Ypäjän Artsi TKR 232,0 64,444 %
14 Sonja Hartikainen Pin Rocks Fantasy HeWi 231,5 64,306 %
15 Susanna Saarela Halny TKR 228,5 63,472 %
16 Emma Palin Kleopatra TKR 228,0 63,333 %
17 Jaana Kuikka Chill TKR 227,5 63,194 %
18 Nella Backlund Halny TKR 227,0 63,056 %
19 Lasse Mattila Grimaldi TKR 224,5 62,361 %
20 Elviira Raiden Rulle TKR 221,0 61,389 %
21 Päivi Lehtimäki-Lahtinen Sandeg TKR 219,5 60,972 %
21 Kirsi Koivisto Kleopatra TKR 219,5 60,972 %
23 Hertta Nieminen Rulle TKR 216,5 60,139 %
24 Maija Nätti Pioneer TKR 216,0 60,000 %
25 Päivi Tuulaniemi Charon Star TKR 215,5 59,861 %
26 Ronja Mansala Wunderbar TKR 210,0 58,333 %
27 Sofia Holkeri Luis TKR 209,5 58,194 %
28 Satu Viljanen Allun Salama TKR 204,5 56,806 %
29 Iida London Zora TKR 199,5 55,417 %
30 Sade Lehto Charon Star TKR 191,5 53,194 %
31 Jenni Vallinkoski Luis TKR

MAXI-mestaruus

Sijoitus Nimi Hevonen
1 Salla Hannunen Lavento
2 Katja Peräsalo Lavento
3 Arja-Liisa Vättö Mandatas

MINI-mestaruus

Sijoitus Nimi Hevonen
1 Assi Turpeinen Mandatas
2 Veera Koivisto Martina
3 Jolie Hänninen Martina

C-Merkin suoritus

Seuraavat ratsukot suorittivat C-merkin. C-merkin suoritus ilmoitetaan SRL:lle ja se tulee näkyviin seuraavaan jäsenkorttiin. Tarkista vielä alta, että olet listalla.

HUOM: Mikäli ratsastaja haluaa erikseen todistuksen ja C-merkin (pinssi), niin maksa 8 eur seuran tilille (FI74 1412 3000 6014 05) 23.11.2108 mennessä. Maksuun viesti: C-merkki ja ratsastajan nimi.

Nimi Kokonais % Esterata
Jolie Hänninen 67,917 % HYVÄKSYTTY
Nella Backlund 63,056 % HYVÄKSYTTY
Nea Kontinen 66,528 % HYVÄKSYTTY
Sanna Stewen 66,806 % HYVÄKSYTTY
Assi Turpeinen 68,056 % HYVÄKSYTTY
Sofia Holkeri 58,194 % HYVÄKSYTTY
Jenna Ågren 68,889 % HYVÄKSYTTY
Iida London 55,417 % HYVÄKSYTTY
Oona Stewen 64,444 % HYVÄKSYTTY
Emma Palin 63,333 % HYVÄKSYTTY
Veera Koivisto 68,056 % HYVÄKSYTTY
Ronja Mansala 58,333 % HYVÄKSYTTY
Elina Virkajärvi 64,861 % HYVÄKSYTTY
Susanna Saarela 63,472 % HYVÄKSYTTY

Mestaruuksia ratsastettu esteillä 13.10. ja koulussa 27.10.2018

TKR:n este- ja koulumitalistit 2018

Juniorit, esteratsastus

Kultaa: Annina Moldova’ni ja Charad

Hopeaa: Inka Koivusilta ja Copper Cloud

 

Seniorit, esteratsastus

Kultaa: Nina Strang-Heeffer ja Thunder Night

Hopeaa: Annika Korhonen ja Guayabo

Pronssia: Juha Vaarama ja Herceg

 

Juniorit,  kouluratsastus

Kultaa: Ada Pajari ja Lemings II

Hopeaa: Selma Maula ja Angelica

Pronssia: Tiina Salovartio ja Hiiden Julianna

 

Seniorit, kouluratsastus

Kultaa: Suvi Koivusilta ja Lavento V

Hopeaa: Ella Dyrendahl-Nyblin ja Rainbow III

Pronssia: Nita Lahtinen ja Szandek

ESRA 26.5.2018 ratsastuskouluoppilaiden esteratsastus championaatti

ESRA:n estemestaruuskisat ratsastettiin Tuomarinkylässä 26.5.2018

Lähtöjä oli 131 kolmessa luokassa.

Suuri kiitos kilpailijoille, ratsastuskouluille, opettajille ja valmentajille, tuomareille ja isolle joukolle Tuomarinkylän mäen vapaaehtoisille.

Erityinen kiitos Hööks:lle palkintoloimista ja esinepalkinnoista.

HUOM: Suoritukset videoitiin ja oman suorituksen voi ostaa Havenilta nettitilauslomakken avulla

Tulokset löytyvät KIPA:sta

Poniratsastajien mestaruus 2018

Junioriratsastajien mestaruus 2018

Senioriratsastajien mestaruus 2018

Joukkuemestaruus 2018

1 Etelä-Vantaan ratsastuskoulu
2 Laakspohjan ratsastuskoulu
3 Peikin ratsastuskoulu

 

ESRA 19.5.2018 ratsastuskouluoppilaiden kouluratsastus championaatti

Aurinko paistoi ESRA:n koulumestaruuskisoissa Tuomarinkylässä 19.5.2018

Lähtöjä oli 152 viidessä luokassa. Senioriratsastajien luokissa oli niin paljon osallistujia, että luokat jaettiin.

Suuri kiitos kilpailijoille, ratsastuskouluille, opettajille ja valmentajille, tuomareille ja isolle joukolle Tuomarinkylän mäen vapaaehtoisille. Kiitos myös Hööks palkintoloimista ja esinepalkinnoista.

Tulokset Equipe:ssa ja KIPA:ssa (jossa myös joukkuetulokset).

Luokka 1 Helppo B/K.N. Special – Poniratsastajien mestaruus 2018

1 Leona Kunnamo, Räpsi (Ratira), Peikin Ratsastuskoulu
2 Silja Vesanto, Desirous of Joy, Uotilan Ratsastuskoulu
3 Melissa Nordman, Moondelight Linus, Stall Solbacka
4 Armi Huotari, S.W. Licence to Love, Karlvikin Ratsastuskoulu

Luokka 2 Helppo B:3 2009 – Junioriratsastajien mestaruus 2018

1 Ida Repo, Zidamanta Velvet, Hankoniemen Ratsastajien ratsastuskoulu
2 Ada Meriläinen, Lavento V, Tuomarinkylän Ratsastuskoulu
3 Emma-Kaisa Korhonen, Free, Enjalan Talli
4 Jenna Huovinen, Cushina Phoenix, Mäntsälän Ratsutila
5 Melisa Dursun, Turbo Intercooler, Poni-Haka Oy
5 Roosa Roth, Pablo Eskoba, Husön Ratsastuskeskus
7 Julia Kärkkäinen, Loket, Stall Solbacka

Luokka 3 Helppo A:2 2009 – Senioriratsastajien mestaruus 2018 A

1 Lotta Huisman, Czaplinek, Peikin Ratsastuskoulu
2 Senna Raiski, Rosa Parks, Ratsastuskeskus Ainon Ratsastuskoulu
3 Saara Iivari, Didai de l’ Aube, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
4 Suvi Koivusilta, Lavento V, Tuomarinkylän Ratsastuskoulu
5 Hanna Kurri, Chilla, Peikin Ratsastuskoulu
6 Tiina Raitio, Ramzes, Poni-Haka Oy
7 Minea Lith, Pin Rock’s Highland Queen 6 Wp, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
7 Emilia Sonne, Gogis, Poni-Haka Oy
9 Pia Putkonen, Szándék, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
10 Saara Kauppila, Zidamanta Velvet, Hankoniemen Ratsastajien ratsastuskoulu
10 Tiia Harki, Gran, Elliot, Peikin Ratsastuskoulu

Luokka 3B Helppo A:2 2009 – Senioriratsastajien mestaruus 2018 B

1 Saana Väisänen, Esmeralda, Poni-Haka Oy
2 Salla Vänttilä, Czaplinek, Peikin Ratsastuskoulu
3 Katja Karhia, Ramzes, Poni-Haka Oy
4 Sanna Aspholm, Chilla Mare, Peikin Ratsastuskoulu
5 Nita Lahtinen, Szándék, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
6 Nea Långström, Claudina, Laakspohjan Ratsastuskoulu
7 Nella Raiski, Ditzo HC, Ratsastuskeskus Ainon Ratsastuskoulu
8 Inka Laine, Lady Croft, Poni-Haka Oy
9 Sofia Hemming, Sier Salut, Poni-Haka Oy

Luokka 4 Helppo A:2 2009 – Aikuisratsastajien mestaruus 2018

1 Sini Mustaniemi, Free, Enjalan Talli
2 Louise Lindholm, Turbo Intercooler, Poni-Haka Oy
3 Tanja Salonen, Flower Power, Nurmijärven Ratsastuskoulu
4 Terhi Koskinen, Gulliver, Nurmijärven Ratsastuskoulu
5 Tiina Laukkanen, Rainbow III, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
6 Marja-Tuulia Roiko, Granda’s Full Moon, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
7 Katariina Salmenkylä, Pin Rock’s Highland Queen 6 Wp, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
8 Pirkko Seitsalo, Ducati, Ratsastuskeskus Ainon Ratsastuskoulu
9 Minna Juntunen, Ditzo HC, Ratsastuskeskus Ainon Ratsastuskoulu

Joukkuemestaruus

I Poni-Haka Oy
Saana Väisänen, Esmeralda
Katja Karhia, Ramzes
Louise Lindholm,Turbo Intercooler
Karoliina Kamppinen, Esmeralda

II Nurmijärven Ratsastuskoulu
Tanja Salonen, Flower Power
Terhi Koskinen, Gulliver
Niina Salonen, Winnetou
Pia Haili, Egoist

III Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
Nita Lahtinen, Szandek
Tuulia Roiko, Granda’s Full Moon
Minea Lith, Pin Rock’s Highland Queen
Riikka Ahonen, Pellegrina

Mukana kilpailuissa olivat seuraavat ratsastuskoulut:

Enjalan Talli
Hankoniemen Ratsastajien ratsastuskoulu
Husön Ratastuskeskus
Järvenpään Ratsastuskoulu
Karlvikin Ratsastuskoulu
Laakspohjan Ratsastuskoulu
Mäntsälän Ratsutila
Nurmijärven Ratsastuskoulu
Peikin Ratsastuskoulu
Poni-Haka Oy
Ratsastuskeskus Ainon Ratsastuskoulu
Stall Nybacka
Stall Solbacka
Trans Horses Ky
Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
Tuomarinkylän Ratsastuskoulu
Uotilan Ratsastuskoulu