TULOKSET C-merkki

C-merkki

Lähtönumero Ratsastaja Hevonen Seura Koulu % Este C merkki Rekisteröidään Tilataan
1 Hertta Nieminen Aarre TKR 54,444 % ok hyväksytty
3 Jojo Hänninen Martina TKR 67,361 % ok hyväksytty
4 Jenna Ågren Pioneer TKR 64,306 % ok hyväksytty
5 Ilona Suttinen Bakkegaardens Hebby TKR 63,889 % ok hyväksytty
7 Arja-Liisa Vättö Herzeg TKR 63,889 % ok hyväksytty
9 Nella Backlund Charon Star TKR 62,083 % ok hyväksytty
10 Oona Stewen Saba TKR 69,028 % ok hyväksytty
11 Katja Peräsalo Zora K TKR 62,083 % ok hyväksytty
12 Päivi Tuulaniemi Basilio TKR 53,750 % ok hyväksytty
13 Sofia Holkeri Luis TKR 63,056 % ok hyväksytty
14 Hanna Kolli Sitrön TKR 59,444 % ok hyväksytty
15 Salla Hannunen Grimaldi TKR 53,194 % ok hyväksytty
19 Liisa Harmaajärvi Aarre TKR 58,889 % ok hyväksytty
20 Sanna Stewen Jokepu Omega TKR 62,778 % ok hyväksytty
21 Inka Koivusilta Rulle TKR 66,528 % ok hyväksytty
23 Satu Viljanen Charon Star TKR 63,750 % ok hyväksytty
25 Emmi Salonen Martina TKR 68,056 % ok hyväksytty
29 Sonja Hartikainen Pin Rocks Final Fantasy HEWI 64,306 % ok hyväksytty
31 Kirsi Koivisto Zora K TKR 60,278 % ok hyväksytty
32 Susanna Saarela Halny TKR 59,306 % ok hyväksytty

 

TULOKSET MINI- ja MAXI-mestaruus 11.11.2017

MINI-mestaruus

Sijoitus Lähtönumero Ratsastaja Hevonen Seura Tulos % Este
1 10 Oona Stewen Saba TKR 69,028 % ok
2 3 Jojo Hänninen Martina TKR 67,361 % ok
3 21 Inka Koivusilta Rulle TKR 66,528 % ok
4 4 Jenna Ågren Pioneer TKR 64,306 % ok
5 13 Sofia Holkeri Luis TKR 63,056 % ok
6 20 Sanna Stewen Jokepu Omega TKR 62,778 % ok
7 9 Nella Backlund Charon Star TKR 62,083 % ok
8 19 Liisa Harmaajärvi Aarre TKR 58,889 % ok
9 1 Hertta Nieminen Aarre TKR 54,444 % ok

 

MAXI-mestaruus

Sijoitus Lähtönumero Ratsastaja Hevonen Seura Tulos % Este Yleisp.
1 5 Ilona Suttinen Bakkegaardens Hebby TKR 63,889 % ok 89,5
2 7 Arja-Liisa Vättö Herzeg TKR 63,889 % ok 86,0
3 23 Satu Viljanen Charon Star TKR 63,750 % ok  
4 11 Katja Peräsalo Zora K TKR 62,083 % ok
5 31 Kirsi Koivisto Zora K TKR 60,278 % ok
6 12 Päivi Tuulaniemi Basilio TKR 53,750 % ok
7 15 Salla Hannunen Grimaldi TKR 53,194 % ok

 

TULOKSET C-merkin rata 11.11.2017

C-merkin koulurata (8 sijoittuu)

Sijoitus Lähtönumero Ratsastaja Hevonen Seura Tulos %
1 18 Annina Moldovani Charad TKR 69,722 %
2 10 Oona Stewen Saba TKR 69,028 %
3 2 Suvi Rikkilä Villi Verso HEWI 68,750 %
4 25 Emmi Salonen Martina TKR 68,056 %
5 3 Jojo Hänninen Martina TKR 67,361 %
6 21 Inka Koivusilta Rulle TKR 66,528 %
7 26 Rosita Toivonen Villi Verso TKR 66,250 %
8 17 Anne Linqvist Sunny Boy TKR 65,556 %
9 4 Jenna Ågren Pioneer TKR 64,306 %
9 29 Sonja Hartikainen Pin Rocks Final Fantasy HEWI 64,306 %
11 30 Kristiina Keski-Oja Saba TKR 64,028 %
11 33 Nea Kontinen Chill TKR 64,028 %
13 5 Ilona Suttinen Bakkegaardens Hebby TKR 63,889 %
13 7 Arja-Liisa Vättö Herzeg TKR 63,889 %
14 23 Satu Viljanen Charon Star TKR 63,750 %
16 22 Kaari Laukkala Pinewood Dexit TKR 63,333 %
16 8 Jaana Kuikka Bentley TKR 63,194 %
18 13 Sofia Holkeri Luis TKR 63,056 %
19 20 Sanna Stewen Jokepu Omega TKR 62,778 %
20 16 Max Äijälä Herr Don Juan TKR 62,500 %
21 9 Nella Backlund Charon Star TKR 62,083 %
21 11 Katja Peräsalo Zora K TKR 62,083 %
23 28 Lasse Mattila Bakkegaardens Hebby TKR 60,833 %
24 31 Kirsi Koivisto Zora K TKR 60,278 %
Kilp. ulkop. 24 Matilda Pössi Baldo TKR 59,583 %
25 14 Hanna Kolli Sitrön TKR 59,444 %
26 32 Susanna Saarela Halny TKR 59,306 %
27 19 Liisa Harmaajärvi Aarre TKR 58,889 %
28 6 Anni Tappola Sunny Boy TKR 56,389 %
29 27 Iida London Bentley TKR 55,417 %
30 1 Hertta Nieminen Aarre TKR 54,444 %
31 12 Päivi Tuulaniemi Basilio TKR 53,750 %
32 15 Salla Hannunen Grimaldi TKR 53,194 %

ESRA 6.5.2017 ratsastuskouluoppilaiden kouluratsastus championaatti

Sää suosi ESRA:n koulumestaruuskisoja Tuomarinkylässä 6.5.2017.

Lähtöjä oli 140 kuudessa luokassa. Seniori- ja aikuisratsastajien luokissa oli niin paljon osallistujia, että luokat jaettiin.

Suuri kiitos kilpailijoille, ratsastuskouluille, opettajille ja valmentajille, tuomareille ja isolle joukolle Tuomarinkylän mäen vapaaehtoisille.

Kiitos myös Hööks palkintoloimista ja Hööks sekä Horze esinepalkinnoista.

 

Tässä yhteenveto sijoittuneista. Tarkemmat tulokset löytyvät KIPA:sta ja Equipe Onlinesta. Onnittelut voittajille ja kaikille sijoittuneille.

Luokka 1 Helppo B, K.N.Special 2009, poniratsastajien mestaruus 2017

1 Emma Korhonen – Doodey, Ratsastusseura Aino ry, Ratsastuskeskus Aino
2 Silja Vesanto – Mossvalley Romance, Uotilan Ratsastajat Ura ry, Uotilan Ratsastuskeskus
3 Iida Pulkkinen – Desirous of Joy, Uotilan Ratsastajat Ura ry, Uotilan Ratsastuskeskus
4 Aino-Maija Strömberg – My Polo Jp, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
5 Tuuli Hakkala – Wikners Datura, Uotilan Ratsastajat Ura ry, Uotilan Ratsastuskeskus
6 Ada Pajari – Gårdens Donna Tuomarinkylän Ratsastajat ry, Tuomarinkylän Ratsastuskoulu Oy

 

Luokka 2 Helppo B, K.N.Special 2009, junioriratsastajien mestaruus 2017

1 Lotta Partanen – Hot Bouton De Rose, Uotilan Ratsastajat Ura ry, Uotilan Ratsastuskeskus
2 Amanda Nerola – Sarke, Etelä-Vantaan Ratsastajat ry, Etelä-Vantaan Ratsastuskoulu
3 Jenni Varonen – Hot Bouton De Rose, Uotilan Ratsastajat Ura ry, Uotilan Ratsastuskeskus
4 Anna-Veera Turtiainen – Omeer, Riding Team Gold Horses ry, Karlvikin Ratsastuskoulu
5 Sara Satomaa – Ennan eka, Riding Team Gold Horses ry, Karlvikin Ratsastuskoulu
5 Niina Salonen – Gestas, Nurmijärven Ratsastajat ry, Nurmijärven Ratsastuskoulu

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006, senioriratsastajien mestaruus 2017

1 Hanna Kurri – Spectacular, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
2 Anna Hakala – Watamu, Poni-Haan Ratsastajat ry, Ratsastuskeskus Aino
3 Sanna Aspholm – Concento, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
4 Anniina Etelämaa – Turbo Intercooler, Poni-Haan Ratsastajat ry, Poni-Haka Oy
5 Sofia Hemming – Cellie, Poni-Haan Ratsastajat ry, Ratsastuskeskus Aino
5 Nea-Reetta Niemi – Ducati, Poni-Haan Ratsastajat ry, Ratsastuskeskus Aino
7 Katja Karhia – Whesbury, Poni-Haan Ratsastajat ry, Poni-Haka Oy

 

 

Luokka 4 A-merkin kouluohjelma 2006, aikuisratsastajien mestaruus 2017

1 Outi Partanen – Cellie, Ratsastusseura Aino ry, Ratsastuskeskus Aino
2 Salla Vänttilä – Czaplinek, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
3 Louise Lindholm – Turbo Intercooler, Poni-Haan Ratsastajat ry, Poni-Haka Oy
4 Terhi Hakala – Didai de l’ Aube, Tuomarinkylän Ratsastajat ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
5 Riikka Ahonen – Pellegrina, Helsingin Wiisikot ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy

Luokka 5 A-merkin kouluohjelma 2006, senioriratsastajien mestaruus 2017

1 Tiia Harki – Concento, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
2 Saana Väisänen – Whesbury, Poni-Haan Ratsastajat ry, Poni-Haka Oy
3 Eeva Petterson – Pin Rock’s Highland Queen 6 Wp, Tuomarinkylän Ratsastajat ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
4 Mari Orpana – Cardano, Husön Ratsastajat ry, Husön Ratsastuskeskus Oy
5 Nea Långström – Kruoja, Lohjan Ratsastajat ry, Laakspohja Ratsastuskoulu
6 Ilona Ahonen – Szándék, Helsingin Wiisikot ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
7 Pia Haili – Egoist, Nurmijärven Ratsastajat ry, Nurmijärven Ratsastuskoulu
8 Anne Nyberg – Watamu, Ratsastusseura Aino ry, Ratsastuskeskus Aino
8 Ira Huttunen – Sába Tuomarinkylän Ratsastajat ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy

Luokka 6 A-merkin kouluohjelma 2006, aikuisratsastajien mestaruus 2017

1 Sanna Jauhiainen – Didai de l’ Aube, Helsingin Wiisikot ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
2 Tina Appelroth-Ilvessalo – Czaplinek, Kauniaisten Ratsastajat – Gran, Peikin Ratsastuskoulu
3 Katariina Salmenkylä – Pin Rock’s Highland Queen 6 Wp, Helsingin Wiisikot ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
4 Suvi Natunen – Doodey, Ratsastusseura Aino ry, Ratsastuskeskus Aino
5 Nana Plathan – Herceg, Helsingin Wiisikot ry, Tuomarinkartanon Ratsastusopisto Oy
 

Joukkuemestaruus

1. Peikin Ratsastuskoulu, Leona Kunnamo – My Polo JP, Hanna Kurri – Spectacular, Salla Vänttilä – Czaplinek, Tiia Harki – Concento
2. Ratsastuskeskus Aino, Emma Korhonen – Doodey, Sofia Hemming – Cellie, Nea-Reetta Niemi – Ducati, Outi Partanen – Cellie
2. Uotilan Ratsastuskeskus,  Iida Pulkkinen – Desirous of Joy, Tuuli Hakkala – Wikners Datura, Lotta Partanen – Hot Bouton De Rose, Jenni Varonen – Hot Bouton De Rose

Mukana kisoissa olivat seuraavat ratsastuskoulut:

Enjalan talli
Etelä-Vantaan Ratsastuskoulu
Husön Ratsastuskeskus Oy
Järvenpään Ratsastusseura ry
Karlvikin Ratsastuskoulu
Kumpumäen tila
Laakspohja Ratsastuskoulu
Luhtajoen Ratsutila
Nurmijärven Ratsastuskoulu
Peikin Ratsastuskoulu
Poni-Haka Oy
Ratsastuskeskus Aino
Trans Horses ky
Tuomarinkartanon Ratsastusopisto
Tuomarinkylän Ratsastuskoulu Oy
Uotilan Ratsastuskeskus

B-merkin ja Aikuismerkin suoritus harjoituskilpailut 29.4.2017 tulokset

Osa maksoi jo merkkisuorituksen paikan päällä. Loput maksakaa TKR:n tilille 8 eur ja laittakaa s-postia vaarama(at)kolumbus.fi, että tilaatte merkin ja diplomin (HUOM: yksi aikuisratamaksu 15 eur on maksamatta ja sen voi maksaa alla olevilla tiedoilla myös).

Saaja: TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY
Tilinumero: FI74 1412 3000 6014 05
VIITE: 29049
Eräpäivä: HETI

AIKUISMERKKI (3 sijoittuu) Merkkimaksu
1 Annika Korhonen Guyabo TKR 67,50 %  
2 Laura Javanainen Fair Fighter HeWi 64,40 %  
3 Mila Kiviranta Gamlish Romance HeWi HeWi 63,80 % ok
4 Pauliina Tukiainen Pin Rocks Highland Queen HeWi 61,80 % ok
5 Anna-Sofia Heikkinen Valse de la Violette TKR 60,20 %  ok
6 Pauliina Maijanen Dexit TKR 58,60 %
7 Päivi Koski-Andberg Siglavy Capriola Fogoly TKR 56,70 %
8 Mirja Leskinen Villi-Verso HeWi 55,70 % ok
9 Anna Ettala Dream Prince TKR 54,90 %
10 Karoliina Koivusalo Dexit KRG 52,00 %  ok
B-MERKKI (2 sijoittuu)
1 Maija Rummukainen Halny TKR 62,71 %  
2 Suvi Koivusilta Gårdens Donna TKR 59,34 %
3 Jenna Ågren Baro TKR 59,24 % ok
4 Tiina Salovartio Vinkun Valtti TKR 59,02 % ok
5 Katja Leskinen Kleopatra TKR 58,69 %
6 Matilda Pössi Pin Rocks Highland Queen TKR 58,37 % ok
7 Kirsi Rasinaho Villi-Verso TKR 54,89 % ok
8 Juha Vaarama Herceg TKR 53,80 % ok
Kaikilla B-merkin ratsukoilla oli hyväksytty esterata

 

TULOKSET: TKR estemestaruudet 2016

Lauantaina 3.12.2016 ratsastettiin TKR:n estemestaruudet

Juniorit
Kultaa Henna Maula ja Ozzy
Hopeaa Tanja Liila ja Apollon
Pronssia Anniina Moldovani ja Charad

Seniorit
Kultaa Anni Kähkönen ja Tokaj
Hopeaa Sanna Honkanen ja Funkel Cleopatra
Pronssia
Maija Rummukainen ja Zara

Onnittelut mitalisteille!
Mitalit ja Ruusukkeet jaetaan Koko mäen joulujuhlassa 10.12.2016

TULOKSET: Juniori- ja seniorimestaruus kilpailut 1-tason kouluratsastuksessa 26.11.2016

Luokka I, KN Special 2009
Sijoitus Ratsastaja Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Selma Maula Vigsö`s Herzog TKR 323,0 64,600 %
2 Pauliina Tukiainen Pin Rock’s Highland Queen Hewi 322,5 64,500 %
3 Henna Maula Ozzy TKR 322,0 64,400 %
4 Nina Liukko Lennox HeWi 321,5 64,300 %
5 Julia Tossava Ville TKR 314,0 62,800 %
6 Tiina Salovartio Vinkun Valtti TKR 309,0 61,800 %
7 Marja Honkanen Funkel Cleopatra TKR 307,5 61,500 %
8 Ada Meriläinen Don Amigo TKR 305,5 61,100 %
9 Ira Huttunen Windfee II TKR 303,5 60,700 %
10 Isa Pärssinen Dream Prince TKR 303,0 60,600 %
11 Tanja Liila Apollon V TKR 301,5 60,300 %
12 Viivu Padden Tokaj TKR 301,0 60,200 %
13 Kata Koskinen Indiana HeWi 294,5 58,900 %
14 Henriina Rantala Pin Rock’s Final Fantasy HR/TKR 292,5 58,500 %
15 Marianna Vasara Saba HeWi 292,5 58,500 %
16 Ada Pajari Rulle TKR 291,5 58,300 %
17 Mari Laukkonen Konrad II HeWi 290,0 58,000 %
18 Hanna Karvonen Windfee II Hewi 286,5 57,300 %
19 Pia Väkiparta-Lehtonen Rainbow II HeWi 286,5 57,300 %
20 Anna-Sofia Heikkinen Valse de la Violette TKR 286,0 57,200 %
21 Anne Virkkunen Ce Roberto TKR 285,0 57,000 %
22 Juha Vaarama Herceg TKR 273,5 54,700 %
23 Jukka Larmala Villi Verso HeWi 259,5 51,900 %
24 Anniina Moldovani Pino TKR 247,0 49,400 %
TKR Juniorimestaruus
Sijoitus Ratsastaja Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Selma Maula Vigsö’s Herzog TKR 323,0 64,600 %
2 Henna Maula Ozzy TKR 322,0 64,400 %
3 Julia Tossava Ville TKR 314,0 62,800 %
Luokka II, Helppo A:10 2011
Sijoitus Ratsastaja Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Tiina Höri-Santala Gamlish Romance  HeWi 335,0 67,000 %
2 Kirsi Degerth-Moldovani  Fair Fighter TKR 325,0 65,000 %
3 Joanna Kujanpää  Etna  HeWi 321,5 64,300 %
4 Kerttuli Helariutta  Diva VIII HeWi 319,0 63,800 %
5 Milja Ranta  Gefest  TKR 314,0 62,800 %
6 Tiina Laukkanen  Rainbow  TKR 312,5 62,500 %
7 Hannaleena Kuukari  Solbackas Kaprio  HeWi 311,5 62,300 %
8 Katariina Salmenkylä  Pin Rock’s Highland Queen  HeWi 309,0 61,800 %
8 Nina Strang- Heefer Thunder Night  TKR 309,0 61,800 %
10 Mia Rautio Hiiden Linkman TKR 308,5 61,700 %
10 Mervi Airaksinen Diva TKR 308,5 61,700 %
10 Pauliina Isohanni Gothas TKR 308,5 61,700 %
13 Suvi Koivusilta Hara TKR 307,5 61,500 %
14 Riikka Ahonen Pellegrina HeWi 306,0 61,200 %
15 Eveliina Rauko Atthis van Leut TKR 305,5 61,100 %
16 Elisa Pullinen Pellegrina TKR 301,5 60,300 %
17 Sirpa Degerth-Kaldi San Diego TKR 301,0 60,200 %
18 Ilona Ahonen Szándék Hewi 296,0 59,200 %
19 Annevi Monto Dylan TKR 294,0 58,800 %
20 Terhi Hakala Didai de l`Aube TKR 291,0 58,200 %
21 Annika Korhonen Guayabo TKR 290,0 58,000 %
22 Kira Parjanen Guayabo TKR 289,5 57,900 %
23 Nana Plathan Herceg HeWi 289,0 57,800 %
24 Eeva Petterson Sába TKR 284,0 56,800 %
25 Minna Mäkitalo Charon Star TKR 281,5 56,300 %
26 Ella Laine Pinewood Dex TKR 276,5 55,300 %
27 Päivi Kaartinen Sigvaly Capriola Fogoly HeWi 274,5 54,900 %
28 Henri Karjalainen Grimaldi TKR 274,0 54,800 %
29 Katja Leskinen Kleopatra TKR 254,0 50,800 %
TKR Seniorimestaruus
Sijoitus Ratsastaja Hevonen Seura Pisteet Prosentit
1 Milja Ranta  Gefest  TKR 314,0 62,800 %
2 Tiina Laukkanen  Rainbow  TKR 312,5 62,500 %
3 Nina Strang- Heefer Thunder Night  TKR 309,0 61,800 %