Lähtölistat koulurataharjoitukset 24.2.2018

Päivitetty 24.2. klo 9.45

Työtehtävät, huom jos et pääse omaan vuoroon niin delegoithan jollekin toiselle
Radan rakennus klo 15: Annevi, Hanna, Annika K
Radan purku klo 17.30: Laura J, Maarit P, Julia T, Eeva P
Klo Kanslia
15.00-16.00 Laura H, Terhi H, Riikka A
16.00-17.00 Siiri T, Mira E, Henna S
17.00-17.30 Laura J, Maarit P
Klo Sihteeri
15.30-16.10 Annika K
16.10-17.00 Elisa R-M
17.00-17.30 Eeva P
Klo Pisteidenhaku
15.30-16.30 Julia T oman vuoron jälk.
16.30-17.30 Sanna H
Klo Ovi
15.30-16.10 Hanna N
16.10-17.15 Matilda P oman vuoron jälk.
Ratsastaja Hevonen seura hinta ohjelma
Luokka 1 Helppo B Nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2009
klo 15.30 Elisa Rusi-Matero Semjon HeWi 30
Julia Tossava Ville HeWi 30
Siiri Tuomiaro Windfree II TKR 25
Mira Eklund Kömin Visu TKR 25
Annevi Monto Rannikon Kaisla TKR 25
Matilda Pössi Baldo TKR 25
Sanna Honkanen Funkel Cleopatra TKR 25
Luokka 2 Helppo A Kenttäkilpailuohjelma no 6 2009
klo 16.15 Henna Saarinen Pellegrina TKR 25
Taru Ukkola Villi-Verso TKR 25
Eeva Pietola Droste TKR 25
Maarit Pietiäinen Farmhill Midas Touch TKR 25
Laura Javanainen Taisto HeWi 30
Riikka Ahonen Pellegrina HeWi 30
Terhi Hakala Didai De l’Aube TKR 25
luokka 3 Vapaavalintainen Vaativa
klo 17.10 Hanna Nuutinen Castellou TKR 25 Vaativa B junioreiden esiohjelma
Annevi Monto Dylan TKR 25 Vaativa B junioreiden esiohjelma
Annika Korhonen Guayabo TKR 25 Vaativa B junioreiden esiohjelma
Laura Helsingius Panchovilla TKR 25 Vaativa B junioreiden esiohjelma

C-merkin kilpailut ja Mini- ja Maximestaruus kilpailut (LÄHTÖLISTAT, TYÖTEHTÄVÄT, KILPAILIJATIEDOTE) 11.11.2017

Lähtölistat 11.11.2017 (päivitetty 10.11.2017 klo 22.30)

15.00
Hertta Nieminen- Aarre
Suvi Rikkilä- Villi-Verso
Jojo Hänninen-Martina
Jenna Ågren-Pioneer
Lasse Mattila- Bakkegaardens Hebby
Anni Tappola- Sunny Boy
Vättö Arja-Liisa- Herzeg

16.00
Jaana Kuikka-Bentley
Nella Backlund-Charon Star
Oona Stewen-Saba
Katja Peräsalo-Zora K
Päivi Tuulaniemi-Basilio
Sofia Holkeri-Luis
Hanna Kolli-Sitrön

17.00
Salla Hannunen-Grimaldi
Max Äijälä-Herr Don Juan
Susanna Saarela-Halny
Annina Moldovani- Charad
Liisa Harmaajärvi-Aarre
Sanna Stewen-Jokepu Omega
Inka Koivusilta-Rulle

18.00
Kaari Laukkala- Pinewood Dexit
Satu Viljanen-Charon Star
Matilda Pössi-Baldo
Emmi Salonen-Martina
Rosita Toivonen-Villi-Verso
Iida London-Bentley
Ilona Suttinen-Bakkegaardens Hebby

19.00
Sonja Hartikainen-Pin Rocks Final Fantasy
Kristiina Keski-Oja -Saba
Kirsi Koivisto- Zora K
Anne Linqvist-Sunny Boy
Nea Kontinen-Chill

Työtehtävät 11.11.2017

RADAN RAKENNUS KLO 14.00

VANHA MANEESI KOULURATA
vastuuhenkilö: Outi Tossava.
Muut: Sonja Hartikainen, Kirsi Koivisto, Matilda Pössi, Satu Viljanen,
Kaari Laukkala, Ilona Suttinen, Iida London.

PIKKUMANEESI ESTEET
vastuuhenkilö: Kirsi Degerth-Moldovani
muut: Rosita Toivonen, Emmi Salonen, Sanna Stewen, Max Äijälä,
Salla Hannunen.

BUFFA, PYSTYTYS. Vastuuhenkilö; Arja-Liisa Vättö ja Aila Väistö.
Muut: Päivi Tuulaniemi, Susanna Saarela, Liisa Harmaajärvi.

BUFFA HOMMISSA:
Annina Moldovani, Suvi Rikkilä, Hertta Nieminen, Nella Baclund, Anne Linqvist,
Nea Kontinen.

KANSLIA: Arja-Liisa, Reija Salminen, Juha Vaarama

KUULUTUS:
15-18.00  Reija Salminen
18-20.00  Lasse Mattila  (Reija opastaa ennen 18.00)

PISTEIDEN LASKU:
Jenna Ågren, Oona Stewen, Kristiina Keski-Oja, Jaana Kuikka

SIHTEERIT:
Tarja Toikka ja Sonja Sriko

TUOMARIT:
Koulurata: Sirpa Degerth-Kaldi ja Minna Aaltonen
Esteet: Kirsi Degerth-Moldovani

PISTEIDEN HAKU JA KAKAN KERUU: Anni Tappola, Jojo Hänninen,
Sofia Holkeri, Katja Peräsalo, Hanna Kolli, Inka Koivusilta.

JOKAINEN OSALLISTUU MYÖS RATOJEN PURKUUN.

Kilpailijatiedote 11.11.2017

Jokainen osallistuu hommiin koko kisan ajan.

Kilpailuasuna siisti ratsastusasu. Turvakypärä pakollinen.
Ensin ratsastetaan kouluosuus. Vanhassa maneesissa saa olla kerralla 5 ratsukkoa verryttelyssä ja yksi radalla.
Rata aloitetaan aitojen sisäpuolelta. Kun edellinen ratsukko on lopettanut, saa seuraava mennä jo sisälle.
Koulurata ratsastetaan samoissa varusteissa kuin esteet. Eli poikkeuksena tavallisista koulukilpailuista, saa radalla olla suojat, martingaali, erilaisia kuolaimia (mm. olympiat, hackamoret sallittu). Ei raippaa.
Kouluradan jälkeen siirrytään välittömästi pikkumaneesiin esteosuuteen (turvaliivin ehtii pukea tässä välissä, turvaliivin käyttö esteillä suositeltavaa).
Kirsi opastaa sitten verryttelyn ja muut. Esteillä sallittu esteraippa, max. Pituus 75cm.
Palkintojen jako ilman hevosia, heti kun radat ja buffa on purettu.
Ilmoitathan vielä kansliaan maksun yhteydessä, osallistutko mestaruuksiin, vain merkkiin vai kumpaankin.
Tsemppiä kaikille päivän suorituksiin  =)

Tervetuloa!

Lauantaina 11.11.2017 klo 15.00 alkaen C-merkin kilpailut sekä  TKR:n Mini- ja Maximestaruus 2017.

Kilpailu koostuu C-merkin kouluohjelmasta ja C-merkin esteradasta, joten kilpailijat voivat samalla yrittää merkkisuoritusta. Samassa yhteydessä ratskotaan seuran Mini-  ja Maximestaruuruudet 2017.

Kilpailut ovat avoimet TKR:n ja HeWin jäsenille, sekä Tuomarinkylässä asuville hevosille ratsastajineen. Minimestaruutta voivat tavoitella vuonna 2003 tai sen jälkeen syntyneet ja Maximestaruutta 35-vuotta täyttäneet, jotka eivät ole osallistuneet kuluvana vuonna TKR:n juniori- tai seniorimestaruuksiin, eivätkä ole kilpailleet 1-tason esteillä 80cm tai yli. Eivätkä ole kilpailleet avoimissa helppo B-luokissa tuloksella 60% tai yli, ja ovat TKR:n jäseniä.

Kilpailuissa ratsastetaan ensin C-merkin koulurata Vanhassa Maneesissa, josta jatketaan heti suorituksen jälkeen C-merkin esteradalle ( 5 estettä) Uuteen Maneesiin. Koulu- ja esteveryttelyt suoritetaan veryttelyryhmittäin.

Arvostelu: Kilpailun voittaa C-merkin kouluohjelmassa parhaat pisteet saavuttanut ratsukko. Voitto ja/tai sijoittuminen edellyttää hyväksyttyä suoritusta esteosuudelta. Voittajalle ja sijoittuneille jaetaan ruusukkeet ja palkinnot. Mestaruudet (Mini ja Maxi) ratkotaan samoilla säännöillä. Yhdellä hevosella saa osallistua kaksi ratsastajaa molempiin osakokeisiin ( Sääntöpoikkeus vahvistettu Ratsastajainliitosta).

Osallistumismaksu TKR:n ja HeWin jäseniltä 30€ ja TKR:n lapsi- ja junioriratsastajat 10€ sisältää koulu- sekä esteradan. Mikäli ratsukko on suorittanut molemmat radat hyväksytysti, merkit toimitetaan kilpailijoille sen jälkeen, kun TKR on toimittanut hyväksytyt tulokset SRL:oon ja liitto on lähettänyt merkit seuralle. Merkin hinta on 8€ ja se maksetaan lunastettaessa.

Jokaisen kilpailijan tulee myös osallistua kilpailujen aikana johonkin erikseen mainittuun työtehtävään sekä ratojen rakentamiseen ja purkamiseen. Ratojen rakentamiset alkavat klo 14.00 ja kilpailut klo 15.00 C-merkin kouluradan suorituksella Vanhassa Maneesissa.

Ilmoittautumiset viimeistään ti 7.11.2017, kirsi.degerth@ratsastusopisto.fi

Ilmoittautumisessa tulee mainita ratsastajan nimi, ikä, seura, hevonen ja suorittaako ratsukko C-merkin ja osallistuuko Mini- tai Maximestaruuteen. Peruutukset viimeistään to 9.11.2017 mennessä. Alaikäisen ilmoittaa heidän huoltajansa. Kilpailuasuna siisti ratsastusasu.

Jäsenkortti esitettävä kansliassa ennen suoritusta lähtömaksun yhteydessä.

Kilpailijat osallistuvat omalla vastuullaan. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin. Noudatamme SRL:n sääntöjä soveltuvin osin.

Kilpailun johtajana toimii Kirsi-Degerth-Moldováni, puh. 040 5266691

Tervetuloa kilpailemaan!

 

Koulurataharjoitusten lähtölistat 26.7.

Huom! Aloitetaan tuomarin pyynnöstä jo klo 17. Radanrakennus klo 15.30 ja purku klo 18.40. Kaikki osallistujat ovat velvollisia osallistumaan joko rakentamiseen tai purkamiseen.

Verryttely isolla kentällä tai radan vieressä ja taukojen aikana sallittu myös radalla.

(päivitetty 25.7. klo 9.00)

klo 17.00 Milja Ranta Eemeli TKR Va B:3
Luokka 1 Helppo B Nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2009
klo 17.05 Anna-Sofia Heikkinen Valse de la Violette TKR
Hanna Soisalo Galileo HeWi
Petra Alen Wintermix TKR
Anne Nurminen Lakeus Eloisa NIKA
Luokka 2 Helppo A FEI Ponien joukkueohjelma 2012
 klo 17.30 Hannaleena Kuukari Solbackas Kaprio HeWi
Mira Eklund Camillan Toivo TKR
Luokka 3 Vaativa B:3 2009
klo 17.50 Leena Oksanen Ella TKR
Annevi Monto Dylan TKR
Milja Ranta Murde TKR
Luokka 4 Vaativa A FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009
klo 18.15 Hanna Nuutinen Castellou TKR

Lähtölistat kouluratsastuksen rataharjoitukset 5.7.

Radanrakennus aloitetaan klo 15. Perinteen mukaan jokainen kilpailija/tukihenkilö on velvollinen osallistumaan joko radanrakennukseen tai purkuun! Varaathan lähtömaksua varten tasarahan.

 

Luokka 3 Vapaavalintainen vaativa ohjelma
klo 17.00 Leena Oksanen Ella TKR Prix st Georges 2009
Hanna Nuutinen Castellou TKR Vaativa A:0 2015
Johanna Höglund Piksu TKR Vaativa B:0 2009
Annika Korhonen Guayabo TKR Vaativa B:0 2009
Kirsi Degerth Malus Dunbar TKR Vaativa B:3 2009
Luokka 2 Helppo A:4 2009
klo 17.45 Eeva Pietola Droste TKR
Annevi Monto Dylan TKR
Heidi Pätsi  Darklord  TKR
Luokka 1 Helppo B:3 2009
klo 18.15 Marja Honkanen Funkel Cleopatra TKR
Laura Javanainen Fair Fighter HeWi
Heli Vuolle Galia HeWi
Terhi Hakala Didai de l’Aube TKR
Petra Alén Wintermix TKR
Anne Virkkunen Kekkonen TKR
Siiri Tuomiaro Siglavy Capriola Fogoly TKR
Anna-Sofia Heikkinen Valse de la Violette TKR

 

B-merkin ja Aikuismerkin suoritus harjoituskilpailuissa 29.4.2017 klo 14.00 radan rakennus ja lähtölistat

LÄHTÖLISTA LA 29.4.2017

AIKUISMERKKI alkaen klo 15.00

1. Pauliina Maijanen – Dexit TKR
2. Annika Korhonen – Guayabo TKR
3. Anna-Sofia Heikkinen – Valse de la Violette TKR
4. Mila Kiviranta – Gamlish Romance HeWi
5. Anna Ettala – Dream Prince TKR
6. Pauliina Tukiainen – Pin Rocks Highland Queen HeWi
7. Laura Javanainen – Fair Fighter HeWi
8. Mirja Leskinen – Villi-Verso HeWi
9. Päivi Koski-Andberg – Siglavy Capriola Fogoly TKR
10. Karoliina Koivusalo – Dexit KRG

B-MERKKI arvioitu alkamisaika 16.15 (HUOM KORJATTU AIKA)

1. Juha Vaarama – Herceg TKR
2. Suvi Koivusilta – Gårdens Donna TKR
3. Jenna Ågren – Baro TKR
4. Katja Leskinen – Kleopatra TKR
5. Kirsi Rasinaho – Villi-Verso TKR
6. Matilda Pössi – Pin Rocks Highland Queen TKR
7. Tiina Salovartio – Vinkun Valtti TKR
8 . Maija Rummukainen – Halny TKR

Radan rakennus klo 14.00. Kaikki osallistuvat. Kilpailun aikana jokainen osallistuu lisäksi kakan keruuseen sekä työtehtävään, joka annetaan kilpailupäivänä radanrakennuksen yhteydessä. Toivotaan aurinkoista päivää =)

Kilpailu koostuu B-merkin kouluohjelmasta ja B-merkin esteradasta, joten kilpailijat voivat halutessaan yrittää merkkisuoritusta. Sekä Aikuismerkin kouluohjelmasta.

B-merkin esterata on SRL:n materiaalisalkun vaihtoehdoista ensimmäinen rata, esteet 1-11.

Kilpailut ovat avoimet TKR:n ja HeWi:n jäsenille, sekä Tuomarinkylässä asuville hevosille.

Kilpailussa ratsastetaan esteosuus estekentällä ja kouluosuus isolla kentällä. Veryttelyt ryhmissä, este- ja kouluratsastus.

Kilpailun voittaa parhaat pisteet kouluosuudella saavuttanut ratsukko. Voitto ja/ tai sijoittuminen edellyttää hyväksyttyä suoritusta esteosuudelta.Voittajalle ja sijoittuneille jaetaan ruusukkeet. Aikuismerkin suoritus palkitaan omana luokkana. Yhdellä hevosella saa osallistua kaksi ratsastajaa molempiin osakokeisiin (sääntöpoikkeus vahvistettu Ratsastajainliitosta).

Osallistumismaksu TKR:n ja HeWin jäseniltä B-merkin molemmat osuudet 30€ ja TKR:n lapsilta ja junioreilta 10€. Mäellä asuvilta muiden seurojen jäseniltä 30€. Aikuismerkin ratsastajat 15€.

Muista mainita kansliassa, mikäli haluat tilata merkin. Hyväksytyt suoritukset ilmoitetaan liittoon järjestäjän puolesta. Merkin tilaus on sitova, ja veloitamme sen etukäteen 8€/kpl sisältäen diplomin.

Kilpailun johtajana toimii Kirsi Degerth-Moldovani 040-5266691

Ilmoittautumiset viimeistään ti 25.4.2017 Kirsi Degerth-Moldovani, ainoastaan sähköpostilla kirsi.degerth@ratsastusopisto.fi. Peruutukset viimeistään 27.4.2017. Kilpailuasuna siisti ratsastusasu. Huom! ilmoituksen tekijän pitää olla täysi-ikäinen. Lasten kyseessä ollessa heidän huoltajansa.

Jäsenkortti esitettävä kansliassa ennen suoritusta lähtömaksun yhteydessä.

Jokaisen kilpailijan tulee myös osallistua vähintään yhteen työtehtävään sekä ratojen rakentamiseen ja purkuun. Ratojen rakennukset alkavat klo 14.00 ja kilpailut klo 15.00.

Kilpailijat osallistuvat omalla vastuullaan. Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin.

 

Tervetuloa Kilpailemaan!

 

 

 

Lähtölistat kouluratsastuksen kilpailuharjoituksiin

Lähtölistat

 

klo 15:00

  1. Seija Leskinen – Pioneer – HeWi – HELPPO B:3 2009
  2. Sirpa Degerth-Kaldi – Permarc –TKR – PRIX ST-GEORGES 2009
  3. Nina Liukko – Lennox – HeWi – HELPPO B:3 2009
  4. Jenny Matikainen – Roxanne II – TKR – HELPPO B:3 2009
  5. Paula Savioja – Camillan Toivo – TKR- HELPPO B:3 2009
  6. Minna Mäkitalo – Charon Star – TKR – HE A Kenttäkilpailuohjelma N:o 6 2009
  7. Leena Oksanen – Estelle – TKR – PRIX ST-GEORGES 2009
  8. Hanna Nuutinen – Castellou – TKR – VAATIVA B:10 2013

tauko 10 min

KLO 16:10

  1. Marja Honkanen – Funkel  Cleopatra – TKR – HELPPO A:2 2009
  2. Sanna Jauhiainen – Didai de l’ Aube – Hewi – HELPPO A:2 2009
  3. Nina Währn – Wendolie F – TKR – HELPPO A:2 2009
  4. Julia Tossava – Ville – TKR – HE A Kenttäkilpailuohjelma N:o 6 2009
  5. Sirpa Degerth- Kaldi – San Diego – TKR – HE A FEI Lasten joukkueohjelma 2016
  6. Annika Korhonen – Guyabo – TKR – VAATIVA B:0 2009
  7. Milja Ranta – Tokaj – TKR- VAATIVA A:0 2015

 

Varalla:

Anna Tuomioja

Jenna Lamminen

 

Verryttely tapahtuu uudessa maneesissa ja maneesi on varattu vain kilpailuharjoituksiin osallistuvien käyttöön. Maneesissa noudatetaan Tuomarinkylän Maneesi Oy:n laatimia sääntöjä. Perehdy sääntöihin etukäteen osoitteessa http://www.tuomarinkylanmaneesi.fi/saannot. Toivomme, että jokainen ratsukko huolehtii maneesista jätökset pois. Tämä koskee myös muiden hevosten jätöksiä, ei vain oman!

Tarkistathan, että sinulle on laitettu oikea luokka ratsastettavaksi. Muutokset s-postiin annevi.monto@gmail.com.

 

Työtehtävät

 

Marja Honkanen – Radan rakennus klo 14-15

Sanna Jauhiainen – Radan rakennus klo 14-15

Nina Währn – Radan rakennus klo 14-15

Hanna Nuutinen – Radan rakennus klo 14-15

 

Julia Tossava – Pisteiden laskija  klo 15-15:30 ja radan purku

Annika Korhonen – Pisteiden laskija klo 15-15:30 ja radan purku

Milja Ranta – Sihteeri klo 15-16

 

Seija Leskinen – Pisteiden laskija klo 16-17

Minna Mäkitalo – Pisteiden laskija klo 16-17

Jenny Matikainen – Kakankerääjä klo 16-17

Paula Savioja – Sihteeri klo 16:10-17:00

Sipe – Radan purku

Kanslia, oven avaus, kakankeruu, radan rakennus ja purku jne: Anne Koljonen, Annevi Monto

Lähtölistat 26.11.2016

Helppo A:10 2011

verryttely klo 14:30 (30min)

klo 15:00

1. Mia Rautio – Hiiden Linkman – TKR, mestaruus

2. Minna Mäkitalo – Charon Star- TKR, mestaruus

3. Henri Karjalainen – Grimaldi – TKR, mestaruus

4. Nina-Strang- Heeffe – Thunder Night – TKR, mestaruus

5. Suvi Koivusilta – Hara – TKR, mestaruus

verryttely: 15:35 (30 min)

klo 16:05

6. Pauliina Isohanni – Gothas – TKR, mestaruus

7. Kerttuli Helariutta – Diva VIII- HeWi, mestaruus

8. Eeva Petterson – Sába- TKR, mestruus

9. Katariina Salmenkylä – Pin Rock’s Highland Queen – HeWi, mestaruus

10. Elisa Pullinen – Pellegrina – TKR, mestaruus

verryttely:16:40 (30min)

klo 17:10

11. Ella Laine – Pinewood Dex- TKR, mestaruus

12. Päivi Kaartinen – Sigvaly Capriola Fogoly – HeWi, mestaruus

13. Milja Ranta – Gefest – TKR, mestaruus

14.  Terhi Hakala – Didai de l`Aube – TKR, mestaruus

15. Kira Parjanen – Guayabo – TKR, mestaruus

verryttely 17:45 (30min)

klo 18:15

16. Hannaleena Kuukari – Solbackas Kaprio – HeWi, mestaruus

17. Annika Korhonen – Guayabo – TKR, mestaruus

18. Ilona Ahonen – Szándék- Hewi, mestaruus

19. Eveliina Rauko – Atthis van Leut- TKR, mestaruus

20. Nana Plathan – Herceg – HeWi, mestaruus

verryttely 18:50 (30 min)

klo 19:20

21. Riikka Ahonen – Pellegrina – HeWi, mestaruus

22. Annevi Monto – Dylan – TKR, mestaruus

23. Kirsi Degerth-Moldovani – Malus Dunbar – TKR, mestaruus

24. Mervi Airaksinen – Diva –TKR, mestaruus

25. Tiina Höri-Santala – Gamlish Romance – HeWi, mestaruus

verryttely 19:55

klo 20:20

26. Sirpa Degerth-Kaldi – San Diego – TKR, mestaruus

27. Tiina Laukkanen – Rainbow – TKR, mestaruus

28. Katja Leskinen – Kleopatra – TKR, mestaruus

29. Joanna Kujanpää – Etna – HeWi, mestaruus

 

Helppo B: K.N Special 2009

Klo 15:00

1. Kata Koskinen – Indiana – HeWi

2. Hanna Karvonen – Windfee II – Hewi, mestaruus

3. Anne Virkkunen – Ce Roberto – TKR

4. Tiina Salovartio – Vinkun Valtti – TKR, mestaruus

5. Anniina Moldovani – Pino – TKR, mestaruus

6. Juha Vaarama – Herceg – TKR

7. Ada Meriläinen – Don Amigo – TKR, mestaruus

klo 16:00

8. Marja Honkanen – Funkel Cleopatra – TKR

9. Tanja Liila – Apollon V – TKR, mestaruus

10. Ada Pajari – Rulle – TKR, mestaruus

11. Julia Tossava – Ville –TKR, mestaruus

12. Selma Maula – Vigsö`s Herzog – TKR, mestaruus

13. Henna Maula – Ozzy – TKR, mestaruus

TAUKO 10 MIN

klo 17:10

14. Jukka Larmala – Villi Verso – HeWi, mestaruus

15. Viivu Padden – Tokaj – TKR

16. Anna-Sofia Heikkinen – Valse de la Violette – TKR

17. Mari Laukkonen – Konrad II – HeWi

18. Henriina Rantala – Pin Rock’s Final Fantasy – HR/TKR

19. Isa Pärssinen – Dream Prince – TKR, mestaruus

20. Nina Liukko – Lennox – HeWi

18:10

21. Ira Huttunen – Windfee II – TKR

22. Pia Väkiparta-Lehtonen – Rainbow II – HeWi, mestaruus

23. Marianna Vasara – Saba – HeWi, mestaruus

24. Pauliina Tukiainen – Pin Rock’s Highland Queen – Hewi